Go to the top

درخواست از سفرای کشورهای اروپایی در خصوص رفع ایران‌هراسی

حسین سلطان زاده / اخبار / ۰ Comments
نایب رییس اتاق بازرگانی تهران

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران خطاب به ۹ سفیر کشورهای اروپایی گفت: در دوره تحریم ایران‌هراسی ایجاد شده بود که این امر مشکلاتی را پیش روی جذب گردشگر ایجاد کرده بود به همین منظور از سفرای کشورهای ارویایی درخواست فرهنگ‌سازی‌ در این زمینه داریم.

به گزارش تسنیم، مهدی جهانگیری در نشست دوستانه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با سفرای ۹ کشور اروپایی گفت: در دوره تحریم ایران‌هراسی وجود داشته است اما با توجه به اینکه شما در ایران زندگی می‌کنید با فضا و محیط ایران آشنا هستید و می‌دانید که ایران‌هراسی ظلم به این کشور است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: از سفرای اروپایی انتظار می‌رود که شرایط لازم برای تغییر این دیدگاه را در کشورهای خود ایجاد کنند.

جهانگیری خاطر نشان کرد: ایران آمادگی جذب سرمایه در حوزه گردشگری را دارد تا از این طریق بتوانیم همکاری‌های مشترک اقتصادی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: اتاق تهران شرایط حضور سرمایه‌گذاران خارجی را با توجه به ظرفیت‌هایی که برای توسعه گردشگری در ایران در بخش‌های مختلف از جمله زیرساختی وجود دارد فراهم می‌کند.

جهانگیری خاطر نشان کرد: ایران ۱۹ اثر ثبت‌شده جهانی در یونسکو دارد و جزو ۱۰ کشور برتر در حوزه جاذبه‌های فرهنگی و توریستی است. همچنین ایران دارای یک میلیون اثر تاریخی است که جذابیت‌های لازم را برای سرمایه‌گذاران دارد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران ، در ادامه گفت: از کشور ایران سالانه ۵ میلیون گردشگر بازدید می‌کند که بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده این رقم باید به ۲۰ میلیون نفر افزایش یابد.

وی افزود: در این زمینه ما نیازمند بهره‌برداری از هتل‌های جدیدی هستیم به طوریکه بر اساس سند چشم‌انداز ایران باید ۴۰۰ هتل ۴ تا ۵ ستاره بسازد.

 

دسترسی به لینک خبر

Leave a Comment